Ч П Б Л

Навігація

Друзі

Чернігівський професійний будівельний ліцей

Методи керування емоціями

Життя людини неможливо уявити без емоцій, вони супроводжують кожну ситуацію, в яку ми потрапляємо, відображаючи наше до неї ставлення. Керування емоціями в жодному разі не можна плутати з їх придушенням.

Придушувати емоції шкідливо для психічного і фізичного здоров’я: якщо постійно тримати все в собі, можна з часом знайти в себе цілий набір психосоматичних захворювань. Управління емоціями дозволяє направити їх в конструктивне русло, знайти душевну рівновагу і досягти взаєморозуміння зі співрозмовником.

Управління емоціями

Керування емоціями складається з кількох кроків.

Перший крок – усвідомлення. Як можна керувати тим, чого ви не помічаєте? У запалі ми не завжди можемо правильно ідентифікувати ту або іншу емоцію. Тому, насамперед потрібно навчитися усвідомлювати свою емоцію в даний момент часу.

Другий крок – це визначення доцільності емоції. Є декілька випадків, в яких може знадобитися управління емоціями. Іноді емоція абсолютно недоречна в конкретній ситуації. Трапляється і так, що емоція цілком доречна, але виражається дуже інтенсивно.

Як тільки ви визначилися з доречністю емоції, можна приступати до власне управління нею. На цьому етапі вам потрібно або зменшити інтенсивність прояву емоції, або трансформувати емоцію у більш доречну для даної ситуації. Але як це зробити?

Є кілька способів як керувати емоціями

Перший – це зміна об’єкта концентрації. Нашою дійсністю стає те, на чому ми зосереджуємося. Просто перемкніть свою увагу на інший об’єкт, і за ним зміняться пережиті вами емоції.

Якщо перемкнути увагу немає на що, спробуйте викликати якийсь гарний спогад: згадуючи про приємну подію, ми мимоволі починаємо відчувати емоції, які переживали в той момент.

Другий спосіб – це зміна переконань. Будь-яку інформацію ми пропускаємо через фільтр наших переконань – ми бачимо світ не таким, який він є, а таким, яким хочемо його бачити. Тому, якщо ви не можете змінити ситуацію, в якій ви опинилися, потрібно змінити своє до неї ставлення, тоді і ваші емоції зміняться.

Третій спосіб управління емоціями можна назвати «фізіологічним». Кожна емоція – це реакція на певну подію, до якої наш організм повинен адаптуватися. Тому емоції супроводжуються фізіологічними змінами: частішає пульс і дихання, підвищується артеріальний тиск, розширюються зіниці і т. п.

У цьому випадку керування емоціями здійснюється «від протилежного». Якщо емоція змінила стан організму, чому управління станом організму не може змінити емоціями? Не дарма людині, що хвилюється радять глибоко і розмірено дихати: таке дихання властиве спокійному стану.

Інша закономірність називається мімічним зворотнім зв’язком. Емоції часто викликають мимовільну міміку. Однак при цьому довільна міміка здатна викликати емоції: намагаючись зобразити емоцію, людина може почати її відчувати. Цей прийом можна також використовувати для управління емоціями.

Hier wird das Foto

Керуй своїми емоціями!

Автор: Молочко Т.М.

Дата: 2017-04-06

Кількість переглядів: 328

ОГОЛОШЕННЯ


З 1 червня 2019 року у кабінеті №25 (другий поверх) починає свою роботу приймальна комісія ЧПБЛ. Графік роботи: Понелілок - П'ятниця – з 09:00 до 17:00 години, без перерви.

1 урок: 8:30-9:15
2 урок: 9:20-10:05
3 урок: 10:15-11:00
4 урок: 11:05-11:50
5 урок: 12:10-12:55
6 урок: 13:00-13:45
7 урок: 13:50-14:35
8 урок: 14:40-15:25

Чернігівський професійний будівелльний ліцей оголошує прийом слухачів на курси—тренінги опорядження будівель за технологіями компанії "Хенкель Бутехнік (Україна)”.