Ч П Б Л

Навігація

Друзі

Чернігівський професійний будівельний ліцей

«Хвилина мовчання — нескінченність пам'яті».

20 лютого в ліцеї відбувся тематичний захід «Хвилина мовчання — нескінченність пам'яті» - відкрите засідання ради музею «Бойової слави» ЧПБЛ (керівник музею Велько Галина Петрівна) присвячений 29 річниці виводу радянських військ з Афганістану та трагічним подіям 20 лютого, що відбулися на Майдані Незалежності в Києві у 2014 році.

На цьому заході були присутні воїни-афганці, працівники нашого ліцею: Гавриленко Михайло Михайлович, директор ліцею, Прочухан Олег Григорович, майстер виробничого навчання, Шевченко Сергій Васильович, викладач. Хвилюючим був виступ директора ліцею Гавриленко М.М., учасника бойових дій в Афганістані, про увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Шевченко С.В. та Прочухан О.Г. також згадали гіркі військові будні Афганістану: посивілі завчасно хлопці-афганці ще й донині йдуть у тривожних снах у бій, затуляючи від куль одне одного. Їм досі важко повертатися до цих чорних сторінок у їхньому житті, та ще важче вирвати їх, знищити й забути...

На захід були запрошені і учасники Майдану: Черешко Альберт Іванович, випускник Чернігівського професійного будівельного ліцею, учасник АТО, завідувач обласного сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та АТО і Муравейко Павло, учасник АТО, які виступили зі спогадами про пам’ятні дні листопада 2013 – лютого 2014 року. Урочисто прозвучав Державний гімн України, та проникливе виконання пісні «Мамо, не плач, я повернусь весною…» Олексієм Дербічевим.

Цікаво та змістовно були проведені з учнями і виховні години до Дня вшанування пам’яті Небесної Сотні. Учні ліцею вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання та покладанням лампадок і квітів до меморіальних дошок, на яких навічно викарбувані імена загиблих випускників ліцею – учасників бойових дій в Афганістані та учасників антитерористичної операції на Сході України. Ця зустріч є даниною пам’яті усім воїнам афганської війни: і тим, кому не судилося повернутися до рідної домівки, і в знак пошани тим, хто сьогодні є поміж нас та в глибині серця несе спомини про подвиги синів землі української. Ми завжди повинні пам’ятати і тих, хто віддав своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Дата: 2018-02-20

Кількість переглядів: 93

ОГОЛОШЕННЯ


Чернігівський професійний будівелльний ліцей оголошує прийом слухачів на курси—тренінги опорядження будівель за технологіями компанії "Хенкель Бутехнік (Україна)”.